Bylinkové čaje a jejich účinky


Bylinkové čaje může být pro vás více než jen způsob relaxace a doplnění tekutin. Díky látkám, které jsou v bylinkách z kterých čaj připravujeme obsažené, mohou být bylinkové čaje vzpruhou pro naše zdraví.

Bylinkové čaje vlastně nejsou úplně pravé čaje, jelikož se nevyrábí z čajových lístků. Místo toho se vytváří z listů, semen, květů nebo plodů. Díky tomu, že se ale vychutnává jako pravý čaj, tak se ujal název bylinný čaj. Za pravé čaje ostatně považujeme jen velmi málo čajů, například černý, zelený nebo oolong.

Jaké máme bylinkové čaje a k čemu nám slouží?

Šípkový čaj

Vyrábí se z šípků, což jsou plody růže, a díky tomu má typické květinové aroma a chuť. Obsahuje vysoký obsah vitamínu C, který je důležitý pro tvorbu kolagenu a na posílení naší imunity. Taky obsahuje spoustu antioxidantů, které vaše tělo chrání před útokem volných radikálů. Kvalitní čaj z růží darka-shop.cz vám pomůže ve dnech, kdy se nebudete cítit dobře.

šípky

Mátový čaj

Mátový čaj je velmi osvěžující způsob, jak zahnat žízeň. Máta v sobě obsahuje peprmint, který je chladivou a osvěžující složkou. Díky tomu je mátový čaj skvělý na trávicí obtíže, jako je nevolnost nebo nadýmání. Je také velmi hydratační a podporuje náš imunitní systém.

Kurkumový čaj

Kurkuma je koření nebo také bylinka, která je součástí zdravého jídelníčku, a v mnoha kulturách je považována za jednu z nejzdravějších potravin vůbec. Je silným antioxidantem, má protizánětlivé účinky a také pozitivní účinky pro ty, kteří trpí astmatem.

kurkuma

Citrónová tráva

Čaj z citrónové trávy není možná úplně obvyklý, ale věřte, že si ho zamilujete. Nejenom pro jeho jemnou citrónovou chuť, ale i pro optimalizování hladiny cukru v krvi a také schopnosti optimalizovat krevní tlak. Stejně tak působí dobře proti bolestem žaludku. Citrónová tráva je také skvělá na dochucování pokrmů.