Dejte si jednu


Mnozí lidé berou kávu jako prostředek k tomu aby vydrželi do konce noční směny. Je to pro ně takový nakopávač, nicméně byste takto kávu vnímat neměli. Káva je především pochutina, se kterou by se mělo zacházet opatrně. Je nutné si ji dávat jen s mírou, protože pokud jí budete pít opravdu hodně, může vám spíš uškodit. A pokud budete pít jen nekvalitní kávu, tím spíš jí vypijete víc.

černá káva

Kvalitní káva se dá sehnat třeba u nás. V nabídce máme tu nejlepší kávu ze světových plantáží, kterou si můžete vychutnat i u vás doma. Můžete si u nás koupit třeba zrnkovou kávu Arabicu, a to v mnoha různých chutích. Na kávu má největší vliv pražení, pomocí kterého se dá do kávy přidat třeba aroma oříšků nebo jakékoliv jiné. Díky tomu má káva jedinečnou chuť a můžete tak ochutnat prakticky cokoliv.

Jak poznat kvalitní kávu
Rozhodně podle toho kde ji koupíte. Kávu byste měli kupovat jen zrnkovou a namlet si ji před přípravou, protože díky čerstvému mletí můžete mít kovu s plným aromatem a výraznou chutí. Pokud si budete kupovat mletou kávu ze supermarketu, budete mít v ústech jen chuť kávy, ale nevychutnáte si různé chutě tak jako u té, kterou si namelete před přípravou vašeho oblíbeného nápoje.

K přípravě vaší oblíbené kávy můžete použít nejen horkou vodu, ale i mocca konvičku, French Press nebo třeba kávovar. Ty nejlepší vám dokážou kávu připravit od mletí až po napěnění mléka. Stačí si vybrat z opravdu široké nabídky kávovarů, a určitě mezi nimi najdete takový, který vám bude plně vyhovovat.

káva hrnek

K tomu, abyste si připravili svou oblíbenou kávu, můžete mít jen obyčejný pákový kávovar nebo i mocna konvičku. Připravíte si kávu a do té zapracujete našlehané mléko podle toho jakou kávu chcete. Chce to ale trochu zručnosti a opravdu dobré mléko, které půjde snadno napěnit metličkou nebo speciálním napěňovačem.