Chcete být štíhlá?


Na zaÄátek je nutné si uvÄ›domit, že každý máme jinou stavbu tÄ›la a jinou genetiku, která opravdu výrazným podílem ovlivňuje to, jak budeme vypadat a jak se nám bude hubnout. Ženy mají od přírody hubnutí těžší, protože ženské tÄ›lo má vÄ›tší tendence si ukládat tuk kvůli tÄ›hotenství – je to bohužel tak. Na hubnutí má vliv také menstruace, protože pÅ™ed ní a bÄ›hem ní celá Å™ada žen trpí PMS, které ovlivňuje i chuÅ¥ na jídlo, a navíc má vÄ›tÅ¡ina žen menstruaci bolestivou, takže nemohou ani cviÄit.

žena kolo

Pokud vás trápí kila navíc, je potÅ™eba se rozhodnout, zda s tím opravdu chcete nÄ›co dÄ›lat. Je důležité si ale vytyÄit reálné cíle, protože pokud si Å™eknete že chcete zhubnout 3 kila týdnÄ›, nejspíš to doopravdy nebude možné, a vy budete frustrovaná z toho, že se vám cíl nedaří plnit. Místo toho si zkuste dát například cíl že pÅ™estanete bÄ›hem mÄ›síce jíst sladkosti, nebo že dennÄ› ujdete 10 km. Neupínejte se na zhubnutá kila ani centimetry, hubnutí nepůjde stejnÄ› a nÄ›kdy zhubnete za mÄ›síc víc, jindy ménÄ›, a tak je to normální a v pořádku.

Strava je základ
Důležité je samozÅ™ejmÄ› co jíte a pijete. ÄŒlovÄ›k by mÄ›l pít jen Äitou vodu, obÄas Äaj a sem tam kávu. Nápoje by nemÄ›ly být doslazované. Pokud si s jídelníÄkem nevíte rady, oslovte trenéra nebo nutriÄního poradce, kteří vám na základÄ› analýzy tÄ›la sestaví jídelníÄek na míru. Nemusíte se bát, půjde o jídelníÄek, z běžnÄ› dostupných surovin které nejspíš používáte i vy. A i dietní jídla mohou chutnat skvÄ›le. VyzkouÅ¡et můžete i různé fitness kuchaÅ™ky.

zdravé jídlo

Pohyb je nedílnou souÄástí hubnutí a života jako takového. Pokud budete hubnout jen stravou, budete sice hubenÄ›jší, ale nezpevnÄ›ná. Nemusíte dřív hodiny v posilovnÄ›, existuje spousta možností jak cviÄit doma. Zkusit můžete dokonce i aplikace, které obsahují nejen individuální cviÄební plány, ale i ukázku cviků.