Co je na stěhování nejobtížnější


Všimli jste si ve filmu „Kulový blesk“ (pokud jste jej viděli), že i přesto, že stěhování proběhlo s profesionály a bylo k tomu vyhrazeno dvanáct stěhovacích vozů, že si paní Zita Kabátová (v roli paní Opatrné) postěžovala, že je lepší vyhořet? Dalo by se říci, že se stěhováci postarají o všechno, ovšem to není tak docela pravda, protože řada obtížných úkonů čeká na vás.

papírový karton

Administrativa – administrativní sedavé zaměstnání je mnohdy náročnější, než hrubá fyzická dřina. Nesmírně vyčerpávající může být i zařizování všech administrativních kroků, jako je nájemní smlouva, dodavatelé energií a nové doklady či zajištění parkovacího místa pro stěhovací vozy. Běhání po úřadech a jednání s komisními úředníky (pokud zrovna narazíte na nějakého byrokrata), vám sebere spoustu sil. Bude to chtít pak zajít do nějaké vhodné, třeba vegetariánské restaurace, kde se posilníte a hlavně zklidníte.

truhla pro věci k přestěhování

Balení a vybalování věcí – stěhovací firma může za vás zařídit i balení věcí, ovšem chcete-li mít přehled a zároveň třídit, co již nepotřebujete, měli byste se do toho pustit raději sami. Poměrně snadné je zabalení věcí do krabic, mnohem náročnější je však jejich vybalování a umísťování v novém prostředí, na které si teprve musíte přivyknout. Nezapomeňte, že při stěhování do hry vstupuje psychika, a staré zaběhnuté zvyklosti, související s původním stanovištěm, jsou postupně nahrazovány novými.

Úklid – jestliže stěhování v Praze 4 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/nestarejte-se-o-malickosti/ spojujete s malováním bytu nebo s pokládkou koberců, bude to ještě náročnější, protože k tomu také musíte připočítat úklid. Uklidit je třeba po sobě i místo, které opouštíte, tak buďte trpěliví, abyste vše zvládli bez problémů, bez depresí, bez stresu a také bez úrazu. S úklidem vám může vypomáhat úklidová firma, pokud je toho na vás moc, anebo jste nemocní či v delší rekonvalescenci.