Dovolená se zip sáčkem na Kanárských ostrovech


Slyšeli jste o Kanárských ostrovech, že se jedná o oblíbenou výletní destinaci, a rádi byste se o tom přesvědčili sami na vlastní kůži? Výhodou je, že se tam můžete vypravit celoročně, prakticky kdykoli, a budete tu mít příjemné klima na odpočinek a rozjímání. Pokud si objednáte zájezd s cestovní kanceláří, a budete tu mít zajištěné ubytování i s polopenzí, mohli byste si tu pronajmout osobní auto a procestovat některý z ostrovů i ve vnitrozemí. Až si budete balit zavazadla, nezapomeňte do nich vložit i několik uzavíratelných zip sáčků, mohou se vám tu hodit na celou řadu situací.

Gran Canaria

Svačina – pokud máte objednanou pouze polopenzi, namísto oběda si můžete sami připravovat vhodnou svačinu ve formě sendviče, obložené bagety, zeleninového salátu, ovoce, ořechů atd. Sáčky s uzavíracím zipem jsou pro uložení potravin ideální, protože zajistí, aby nepohlcovaly pachy z vnějšího prostředí, a aby se ze sáčku nedostaly do vašeho zavazadla.

borové šišky

Sbíráme kameny a šišky – ve vnitrozemí tu rostou zakrslé borovice a některé odrůdy mívají velmi zajímavé šišky. Jsou nesmírně dekorativní a můžete si některou z nich odvézt domů. Naleznete tu i kameny sopečného původu, které mohou mít své místo ve vašem akváriu nebo mezi skalničkami.

Lastury – budete-li mít možnost potápět se do hlubin Atlantiku, můžete si odtud vylovit krásné lastury mořských živočichů. Někdy lze lastury spatřit i přímo na pobřeží, nasbíráte je na pláži a vložíte si je opět do sáčku se zipem.

Náhradní oblečení – pohyb v terénu se neobejde bez zašpinění a propocení oblečení, proto mějte s sebou na výletech náhradní oděvy na převlečení. Ty zašpiněné a zpocené uložte do pytlíku se zipem, který se postará o ochranu před šířením zápachu. Z náhradního oblečení jsou důležité zejména ponožky a trička, která tu propotíte během několika hodin i ve více kusech.