Jaké jsou druhy betonových plotů?

Každý z nás si pod pojmeme betonový plot představí něco jiného. Někdo si představí betonový plot, který má vedle jeho domu stará firma, kde jsou nevkusně naskládané betonové plotny na sobě a pomalu se rozpadají. Ostatní si zase představí plot, jako u věznice, z kterého není úniku. Obě tyto možnosti jsou však mylné a nemají nic společného s betonovým plotem dnešní doby. Firma, která se specializuje na betonové ploty Olomouc, vám nabídne velkou nabídku možností, jak betonový plot udělat tak, aby se vám líbil.

betonové ploty

Aktuálně se dají betonové ploty udělat třemi možnostmi a každá z nich je v něčem jiná. Plot z betonu lze samozřejmě udělat přesně podle vašich představ a část může být tak a část onak. Betonové ploty mohou mít výšku od 50 cm až po 30 cm. V případě, že zvolíte minimální výšku, tak musíte počítat s tím, že na pozemek půjde vidět. Ovšem na plot se dá nainstalovat kovové zábradlí, dřevo nebo plast. V podstatě si můžete určit, jaký plot bude mít výšku a jaký materiál do něho bude zakomponovaný. Samozřejmostí je, že si můžete každou část plot udělat jinak a můžete tak střídat dřevo, plast nebo kov přesně podle toho, jak to chcete vy.

betonové ploty

Kromě betonových plotů se firma věnuje i gabionům. Gabiony jsou v podstatě sypané ploty. K jejich postavení je za potřebí pletivová konstrukce, do které se následně nasype kamení. Gabiony vypadají na pohled velice hezky a opět si u nich můžete zvolit výšku. Gabiony mají přírodní vzhled a dlouho životnost. V podstatě by se dalo říct, že na gabiony nemusíte během svého života vůbec šahat a i tak vydrží mnoho let.

Při pořízení plotu se tak zkuste podívat na betonové ploty. Zkuste se projít v sousedství a podívat se, jak betonový plot vypadá v realitě. Určitě ho někde ve svém okolí najdete a zjistíte, že právě takový plot by byl perfektní pro váš dům nebo chatu.