Nabídněte lidem ovocné šťávy z vašeho sadu


Pěstujete ovoce v ovocném sadu a máte možnost dodávat na trh nejen zralé celé plody k přímému prodeji, ale i ovoce zpracované do podoby pasírovaných kousků a ovocných šťáv? Víte, že poptávka po tomto zboží je velká, a že se mnoho lidí zajímá zejména o kvalitní zdroje, pěstované v BIO kvalitě, a to zejména v tuzemsku?

jablko se srdíčkem

Mnoho zájemců o zdravou výživu sleduje složení potravin, a co se týče ovocných džusů, zajímá je, zda jsou jen pasterizované, a neobsahují-li cukr, konzervanty, barviva a dochucovadla. Čím přirozenější podoba ovocných šťáv, tím lepší vliv na zdraví, a čím více lidí si to také uvědomí, tím lépe pro celou společnost.

Máte-li právě vy k dispozici ovoce prvotřídní jakosti a můžete si dovolit jej zpracovat podle nejlepšího vědomí a šetrnými technologickými postupy, pak by se vám mohl hodit i vhodný přepravní box. Máme tím na mysli plastové kontejnery o objemu tisíc litrů, stohovatelné na sebe až do výšky pěti nádob na sobě. Kontejnery lze umístit do chladicích a mrazicích boxů a přepravovat je i na dlouhé vzdálenosti po souši i na moři.

zralé třešně

Výhodou plastových kontejnerů je kromě velkokapacitního objemu i jednoduchá manipulace a nízké nároky na skladovací prostory v době, kdy se nevyužívají, protože jsou skládací. Plastická hmota se snadno udržuje v čistotě a materiál je vhodný pro potravinářské účely, stejně jako vnitřní vyměnitelná vložka, která slouží jako zásobník pro ovocné šťávy a pyré v chlazeném i mražením stavu.

zralé jahody

Velkokapacitní přeprava ovoce v IBC kontejnerech může nabídnout na našem trhu vítanou změnu a postupně vytlačit nezdravé, přeslazené výrobky, které mají příliš vysoký glykemický index, a které se také stávají návykovými. Příliš mnoho rafinovaného cukru jednak organismus okrádá o potřebné živiny, a zároveň přispívá k nadváze a obezitě, a to včetně dětí a mladistvých.