Potřebujete prodat nemovitost?

O nemovitosti byl během koronavirové krize enormní zájem. Lidé se snažili investovat a hledali možnosti, jak sehnat co možná nejlepší nemovitost za dobrou cenu. Vzhledem k častým lockdownům a nemožnosti jet třeba někam na víkendový pobyt vzrostl zájem o chaty a chalupy. Kdo měl dostatek peněz, ten hledal i další možnosti jak nakoupit nemovitosti za dobré peníze. Jenže jak vzrostla poptávka, začala se zvyšovat i cena.

moderní stavba

Poslední dva roky čelíme velkému zdražování, které se nevyhnulo samozřejmě ani nemovitostem. Kvůli vysokým cenám napříč celou republikou se snížil zájem o nemovitosti na minimum. Svůj podíl na tom mají i samotné banky, které značně ztížily přístup k hypotékám. V současné době je zájem o nemovitosti tak nízký, že některé nemovitosti začaly hodně zlevňovat. Snížení cen sice zatím není tak markantní jako v případě zdražování, kdy se zdražuje prakticky každou hodinu, ale slevy v řádech desítek tisíc už pozorovat lze.

moderní dům

Jak prodat nemovitost
Většina lidí vkládá důvěru do realitních kanceláří, které mají zkušenosti jak s právní stránkou věci, tak mohou nabídnout znalost realitního trhu a místa, kde se nemovitost k prodeji nachází. Proto jsou realitní kanceláře stále velmi žádané i přesto, že se jim musí zaplatit nějaká ta provize. Jestli prodáváte nemovitost a chcete mít jistotu že pro její prodej děláte maximum, měli byste nabídnout kvalitní fotografie a nejlépe i videoprohlídku. Samotné realitní kanceláře prodávají nejen běžné domy a byty, ale také jedinečné vily z historických období. U těchto nemovitostí je velice důležité prezentovat fotografie architektury Scan360.cz
tak, aby vynikl styl, ve kterém byla budovat postavena. Všechno má svého kupce, ale některé domy či byty na něj čekají velmi dlouho. To může být způsobeno příliš vysokou cenou, ale i opravdu nedostatečnou prezentací.