Výhody bílé rohové kuchyně v domě


K bílé se hodí cokoli

Znáte ten prastarý trik malování interiéru v bílé barvě? Bílou totiž můžete nasadit do každé místnosti zcela bez obav, že by se tu tloukla s jiným bytovým zařízením a doplňky. S bílou nikdy nic nepokazíte a můžeme ji považovat za základ, k němuž pak snadno přidružíte cokoli dalšího, tedy v případě kuchyní například svítidla, závěsy, rolety, žaluzie, podlahovou krytinu a domácí (kuchyňské) spotřebiče. Na bílou kuchyňskou linku můžete postavit třeba zelený mixér, červený odšťavňovač, dřevěný držák na kuchyňské nože a prkénko z bambusu, a pokaždé se bude jednat o zajímavý doplněk, který do tohoto prostředí zapadne tak, jako by tam odjakživa patřil. Toto ale může vyznít podivně u kuchyní, zaměřených na určitý typ designu, například laděné do zelena nebo do hněda, v rustikálním stylu apod.

velká kuchyně

Okno s výhledem

Kuchyně je místnost, v níž věnujeme největší pozornost vybavení pracovního prostoru. To má celkem logiku, protože kuchyň je především pracoviště, a teprve pak prostor pro rozjímání a posezení. Při práci ale přijde vhod zajímavý výhled, a možná se vám to nebude zdát pravdivé, ale zejména v kuchyni, kde trávíme mnoho času vestoje, oceníme okno s pěkným výhledem, na rozdíl od obýváku či ložnice, kde nejvíce času trávíme vsedě nebo vleže. Zamyslete se nad tím a můžete si to ověřit i v praxi, třeba na návštěvě u vašich blízkých.

bílá kuchyně

Dostatek světla v místnosti

Bílá barva odráží nejvíce světla v obytném prostoru, to je známý fyzikální jev a nic na něm nezmění jakýkoli argument. Jestliže tedy preferujete dostatek denního (i umělého) světla kolem sebe, což v kuchyních bývá celkem obvyklé, pak je pro vás bílá rohová kuchyně ideální volbou. Bílá také opticky prostor zvětšuje, takže jestli jste zrovna osoba citlivá na pobyt v uzavřených prostorách a trpíte klaustrofobií, v bílé kuchyni byste se mohli cítit mnohem lépe.