Jak fungují menstruační kalhotky?


Dnes máme v odvětví menstruačních kalhotek na výběr opravdu z širokých možností, jak se můžeme chránit během naší menstruace. Ženy si mohou vybrat to, co je jim pohodlné. Dříve zdaleka takové možnosti neměly. Pár století pět prakticky žádné pomůcky neexistovaly. Jednou z nejnovějších pomůcek, která nás chrání během menstruace, jsou menstruační kalhotky. Jedná se o spodní prádlo, které můžete nosit během menstruace, a nejen že vám nahradí klasické spodní prádlo, ale také ochranu během menstruace. Jak fungují menstruační kalhotky? Kalhotky jsou vyrobeny z látky, která si dokáže poradit s naší menstruací. Absorpční vlastnosti si můžete představit podobně, jako u ručníku.

ženy

Zároveň však poskytují komfort, jako kvalitní spodní prádlo. Kalhotky jsou navíc opakovaně použitelné, po vyprání je můžete nosit znovu a znovu. Kalhotky jsou účinné, protože se skládají hned ze tří vrstev. První vrstva je měkká, obvykle bavlněná a slouží k tomu, aby odváděla vlhkost a tekutiny do druhé vrstvy. Druhá vrstva je absorpční, která v sobě dokáže zadržet tekutinu několik hodin, záleží na síle maturace. I třetí vrstva je velmi důležitá. Je vyrobena z prodyšného materiálu, umožňuje proudění vzduchu a tím předchází zápachu a množení bakterií.

kalhotky

Tkaniny, které se používají pro výrobu kalhotek jsou uzpůsobeny jakékoliv síle menstruace. Menstruační kalhotky nejsou problém, ani pokud máte silnou menstruaci. Existují různé typy kalhotek, právě podle toho, jak silnou menstruaci máte. Ideální je vlastnit několik typů a střídat je dle toho, v jaké fázi menstruace se právě nacházíte. Jak už jsme zmínili, po nošení kalhotky jednoduše vyperete společně s ostatním oblečení. Necháte je uschnout na volném vzduchu a můžete je znovu nosit. Odpadne tedy každoměsíční nakupování menstruačních pomůcek, které jsou drahé a nejsou šetrné k naší ekologii.