Jaké dezerty se hodí na svatební hostinu?


Svatební hostina. Klasická součást svatby a část svatby, na kterou se většina hostů nejvíce těší. Svatební menu může být zrádnou věcí. Ne každému se zavděčíte. I s jeho přípravou může být spousta starostí. Musíte zvolit kompletní svatební menu. Předkrm, polévku, hlavní chod, dezert. A pokud budete mít ještě občerstvení ve formě rautu, vybrat i to, co se bude servírovat. Spousta novomanželů zvolí jako dezert svatební dort. Ale není nic neobvyklého, že se dort rozkrojí až v pozdější hodinu, a po slavnostním obědě se zvolí nějaký druh dezertu.

Jaké dezerty jsou vhodné na svatební hostinu?

dezert

Crème brûlée

Tento dezert je vlastně takovou variací pudinku. Skládá se z žloutků, smetany a cukru. Poté, co je dezert hotový, se vršek posype krystalovým cukrem, a pomocí flambovací pistole se vytvoří karamelové krusta, která po zakrojení krásně křupne. Tento dezert si zamilujete.

Panna cotta

Smetanový dezert, který dává velký prostor k fantazii v servírování. Nelepší panna cotta je doplněna o čerstvé ovoce, nebo ovocný rozvar, jako jsou maliny, jahody nebo lesní ovoce.

lávový dortík

Tiramisu

Italská dezert, který si získal srdce i mnoha Čechů. Jedná se dnes už téměř o klasický dezert, který se podává při nejrůznějších příležitostech. Vrstvy piškotů, mascarpone a kávy se spojí v lahodný dezert, který potěší snad všechny svatební hosty.

Lávový dortík

Lávový dortík je vynikajícím dezertem pro milovníky čokolády. Je trochu náročnější na přípravu, ale konečný výsledek stojí za to. Měkoučké, čokoládové těsto, které je zvenku mírně křupavé, ale vevnitř tekuté. Po zakrojení dostanete odměnu v podobě horké čokolády. Skvěle se doplňuje s kyselým ovocem a troškou zakysané smetany. Pokud chcete svou svatební hostinu ponechat na odbornících, objednejte si cateringovou službu. Například firma In Catering vám zajistí svatební hostinu Praha.