Kde získat hypotéku?


Velká část lidí bydlí v nájemním bydlení. Je ideální pro všechny kteří se například často stěhují za prací, a nebo pro ty, kteří se nechtějí zavázat k úvěru na desítky let. Nájemní bydlení je ale často problematické, a nejeden vztah nájemce a nájemníka skončil u soudu. Často se strany soudí o neplatné ukončení nájemní smlouvy a nebo kvůli tomu, že nájemce odmítá vyklidit pronajatou nemovitost. Většinou jde o běh na dlouhou trať s nejasným výsledkem pro obě strany. Proto si majitelé nemovitostí velice pečlivě vybírají, koho si do svého majetku pustí, čemuž se nelze divit. Mnozí z nich mají špatné zkušenosti, a tak raději nechávají svou nemovitost prázdnou například pro své děti.

nový dům

Spousta lidí raději přechází do vlastního bydlení, ale ten kdo nemá dostatek finančních prostředků potřebuje nějaký úvěr. Většinou jde o hypotéku, což je speciální financí produkt k financování bydlení. Dříve dostal hypotéku každý, což také nebylo dobře, protože mnoho lidí přecenilo své síly a po nějaké době nebyli schopní úvěr splácet. Banky velice pečlivě zkoumají finanční bonitu a také gramotnost žadatelů o úvěr. Chtějí předejít situaci, kdy si někdo hypotéku vezme a potom ji nesplácí z různých důvodů. Dnes už musíte být nejen dostatečně bonitní, ale také musíte splnit další podmínky.

bankovky eura

Ty jsou pro mnoho žadatelů o úvěr natolik tvrdé, že si raději zkouší sjednat nebankovní hypotéky. To může být cesta, ovšem je nutné nepřesnit své síly a nebrat si hypotéku za každou cenu. Pokud nechcete přijít nejen o hromadu peněz ale i o střechu nad hlavou, je nutné si brát hypotéku s rozvahou. Je důležité nemít žádné jiné úvěry, ani leasing na auto. To vám snižuje celkovou bonitu, která jen or získání hypotéky opravdu důležitá. Pokud máte nemovitost k opravě a nebo máte naspořeno či vlastníte stavební pozemek, hypotéku získáte snáz.