Je pro vás účetnictví problém?


Když někdo umí něco, na čem by se dalo slušně vydělávat, měl by soukromě podnikat. Měl by tedy dělat něco, co umí a za co jsou mu ostatní lidé ochotni platit. A kdyby to bylo takto jednoduché, asi by u nás bylo podnikatelů daleko více. A bylo by líp.

Jenže je tu docela dost lidí, kteří také něco umí, ale do podnikání se nepouštějí. A proč se do toho tito nepouštějí? Protože neumí něco jiného, co bohužel k podnikání také patří. A než by se tím trápili nebo čekali, až jim to v přeneseném smyslu slova zlomí vaz, raději nepodnikají.

kanadské mince

A co je tím, co spoustu lidí od jejich byznysu odrazuje? A co těm, kdo podnikají, často příliš komplikuje život? Je to účetnictví. Ve kterém už dávno neplatí jenom ono známé má dáti – dal.

Když chce dnes někdo podnikat, musí zvládat něco, čím si vydělá, ale také se musí dostatečně orientovat v tom, jak vést firemní účetnictví. A zatímco naprostá většina z nás zvládne spočítat, kolik peněz zbyde z příjmů po odečtení výdajů, jsou tu i další úkoly, které už tak jednoduché nejsou. Musí se také vypočítat, kolik se z dosaženého obratu zaplatí na těch či oněch daních. A musí se spočítat, kolik vyžaduje a musí dostat stát na dalších povinných odvodech. A musí se spočítat a pak zaplatit třeba i zdravotní pojištění. A musí se zvládnout vypočítat i vše kolem mezd případných zaměstnanců a podobně. A musí se to nejen počítat, ale také se musí vyplňovat a odevzdávat různá hlášení, na základě kterých pak úřady kontrolují, jestli to mají podnikatelé v pořádku a jestli náležitě platí.

australské bankovky

A taková byrokracie je pro spoustu podnikatelů problémem. Protože vy tomu rozumíte? Já tedy ne. Ale já tomu ani rozumět nemusím, stejně jako mnozí z podnikatelů. Protože nám nabízí v otázkách vedení účetnictví Praha 5 více než vítanou pomoc. Pomoc účetní firmy, které stačí předat patřičné podklady a ona už se podnikatelům a jejich firmám o vše postará.