Využijte vaši střechu!


Stačí se projít jakoukoliv částí města, kde jsou novostavby a na většině z nich uvidíte na střeše solární panely. Není to žádné předvádění se, že na to v daném domě mají, ale je to způsob, jak využívat sluneční energii a pomáhat tak využívání obnovitelných zdrojů. Zvykáme si také, že solární panely vídáme na dopravních značkách, kde v noci zajišťují jejich viditelnost a tím naši bezpečnost. Tak proč si nepořídit nějaký ten panel na vlastním bydlení? Na osvětlení rodinného domku nebo ještě lépe, na ohřev vody a topení v celém domě?

solární panel

Možná neznáte cenu solárního panelu, ale to přece neznamená, že o tom nemůžete začít přemýšlet a nezačnete si zjišťovat informace. Můžete začít hledat informace po internetu, ale nikdy nenajde přesně stejné podmínky jako budou na vašem domě. Je proto mnohem výhodnější kontaktovat firmu, která se solárními panely zabývá a udělá vám konkrétní nabídku na vaše konkrétní podmínky. Co třeba firma Joyce-energie. Vy přece chcete vědět přesně jak na tom jste, co se týká financí, a oni zase vědí, na kterou stranu střechy solární panely umístit, kolik by jich mělo být a jaký výkon a tím pádem jakou úsporu vám solární panely mohou přinést. A na všechny tyto výpočty se můžete spolehnout. Nic jen vymyšleného, ale konkrétní nabídka pro konkrétní dům.

solární panel

Postavit si dům a nezainvestovat do solárních panelů, to by byla chyba, kterou byste brzo litovali. V celkovém rozpočtu stavby se investice do solárů ztratí a jejich návratnost je zaručená. Zároveň to nemusí být tak velká investice jakou by bylo tepelné čerpadlo. Solární panely můžete přikupovat časem, dle vaší momentální finanční situace, ale nejlepší je samozřejmě pokrýt co největší plochu vaší střechy solárními panely ihned při stavbě domu. V dnešní době už se pracuje na výrobě solárních panelů, které jsou na střeše téměř neviditelné. Splynou s vaší střechou.